КулЛиб - Классная библиотека! Скачать книги бесплатно  

Томас Майн Рід

RSS канал автора
Поделиться:
Иллюстрация № 1 читать онлайн КулЛиб

Томас Майн Рід (англ. Thomas Mayne Reid; 4 квітня 1818 — 22 жовтня 1883) — ірландський письменник.
народився 4 квітня 1818 року в селі Балліроні (графство Даун, Ірландія) в сім'ї пресвітеріанського пастора, Томаса Майна Ріда Ст. (англ. Rev. Thomas Mayne Reid Sr). І батько і мати письменника за походженням були шотландцями. За сімейною традицією первісток успадкував батьківське ім'я, але надалі відмовився від його першої частини. По материнській лінії він був далеким родичем Вальтера Скотта.
У грудні 1839 року Майн Рід їде в Америку на ще не освоєні простори Заходу, там він полює, торгує з індіанцями. Деякий час він був вчителем і репортером. У 1843 році у Філадельфії познайомився з Едгаром Алланом По. Як кореспондент газети «Спірит оф тайм» (Spirit of Time) Майн Рід взяв участь у мексиканській війні 1846—1848 р. Важке поранення в ногу, яке він отримав у бою під Чапультепеком, дошкуляло йому все життя. У 1848 році в чині капітана (за іншими джерелами — лейтенанта) Майн Рід вийшов у відставку, але одразу поспішив виїхати в Європу, щоб взяти участь у революційному русі спочатку в Баварії, потім в Угорщині. Однак прибув він туди занадто пізно.
Після цього Майн Рід оселився в Лондоні. Зазнавши невдач на комерційному і журналістському поприщах (Рід намагався заснувати новий журнал), він вирішив присвятити себе літературі. Перший роман Майн Ріда, «Вільні стрільці», який вийшов у 1850 році, описував події мексиканської війни. Протягом наступного десятиріччя виходять найкращі романи письменника: «Мисливці за скальпами», «Квартеронка», «Оцеола, вождь семінолів» тощо. Їх супроводжує бурхливий успіх.
У тридцять три роки Майн Рід вирішив одружитися, і його шлюб виглядав не менш романтичним, ніж пригоди його героїв: дружиною Майн Ріда стала п'ятнадцятирічна дівчина з англійської аристократичної родини. Однак комерційна непрактичність молодого письменника, екстравагантність і схильність до романтичної екзотики зрештою призвели його на межу банкрутства. Тоді в 1867 році Рід вирішив удруге спробувати щастя в Америці, де пройшла його юність.
Письменник співчутливо ставився до молодої республіки. У 1860-і роки, у розпал громадянської війни між північними і південними штатами Америки, він засудив расове гноблення, заявивши про свою солідарність зі справою жителів півночі. Але успіх не дався йому й в Америці, і в 1870 році, ледь зібравши грошей на зворотний шлях, Ріди повернувся в Англію — вже назавжди. В останні роки життя Рід складав науково-популярні книги для юнацтва.
Увесь цей час він страждав від фізичного і нервового розладу й 1883 року помер. Гуманізм і співчуття силам справедливості, майстерність сюжету і нині викликають інтерес до книг Майн Ріда, зробили його популярним у багатьох країнах. Твори Майн Ріда досягли більшої популярності у Східній Європі, ніж у США.

Докладніше: wikipediaСортировать по:

Автор


У світі пригод
Оцеола, вождь семінолів
Книга - Томас  Майн Рід - Оцеола, вождь семінолів (fb2) читать без регистрации
Вершник без голови
Книга - Томас  Майн Рід - Вершник без голови (fb2) читать без регистрации

Детские приключения  
Морське вовченя
Книга - Томас  Майн Рід - Морське вовченя (fb2) читать без регистрации

Детские приключения  

У світі пригод«Призрачные миры» - интернет-магазин современной литературы в жанре любовного романа, фэнтези, мистики