Чия ти, країно Україно?!
ЗЕМЛІ, ЩО ВХОДИЛИ ДО СКЛАДУ ІНШИХ ДЕРЖАВ
Українська земля
Держава
Роки
Буковина Північна
Князівство Молдова
XIV-XVI ст.
Туреччина
XVI ст.-1774
Австро-Угорщина
1774-1918
Румунія
1918-1940
СРСР
1940-1991
Волинь
Польща, Литва
XIV ст.-1795
Російська імперія
1795-1921
Польща (частково)
1921-1939
СРСР (частково)
1921-1991
Галичина Східна
Польща
1349-1772
Австро-Угорщина
1772-1918
Польща
1919-1939
СРСР
1939-1991
Закарпатська Україна
Угорщина
XI-XVIII ст.
Австрія (Австро-Угорщина) XVIII ст.-1919
Чехословаччина
1919-1938
Угорщина
1939-1944
СРСР
1944-1991
КНЯЗІВСТВА КИЇВСЬКОЇ РУСІ
Назва
Столиця
Термін
Територія
Белзьке
м. Белз
1170-1462
Верхів’я Західного Бугу.
Волинське м. Володимир-Волинський XI-1154
Західні землі Південної Росії.
Володимиро-
Волинське м. Володимир
1154-1199
Території по Бугу, Горині,
Стиру, правих притоках Прип’яті.
Галицьке
м. Галич
поч. 1140-х рр.-Землі Південної Русі.
1199
Галицько-
1199-1205;
Виникло внаслідок
Волинське м. Галич
1245-1264
об’єднання Галицького і
Волинського князівств.
Київське
м. Київ
сер. XII -перша Землі Київщини,
пол. XIII ст.; Переяславщини,
1362-1394;
Східної Волині.
1442-1471
Луцьке
м. Луцьк
1093-1340
Південно-східні землі
сучасної Волинської області,
південну частину – Рівненської та
північні частини – Тернопільської й
Хмельницької областей.
Муромо-
м. Муром
XI ст.-1140
Землі в середній течії р. Ока і
Рязанське
у верхів’ях р. Дон.
Новгородське м. Новгород
IX ст.-1136
Землі Бежєцької, Водської,
Обонезької, Деревської, Шелонської
п’ятин.
Перемиське м. Перемишляни
XI-XIV ст.
Землі Посяння.
Переяславське м. Переяслав X ст.-1239
Землі на лівому березі
Дніпра вздовж річок Трубіж, Супій,
Сула, Псьол і на схід до Ворскли і
верхів’я Дінця.
Полоцьке м. Полоцьк IX-XIV ст.
Землі басейну Зах. Двіни, в верхів’ях
Березіни і Німану.
Ростово– м. Ростов X-XII ст.; Землі межиріччя Оки та
Суздальське м. Суздаль XII ст.; Волги.
м. Володимир XII-XIII ст.
Сіверське м. Новгород-Сіверський 1098-1238
Землі в басейні середньої Десни, р.
Сновськ і Сейм.
Смоленське м. Смоленськ 1127-XIII ст.
Землі в басейні верхньої течії Дніпра
та Зах. Двіни.
Теребовлянське м. Теребовля XI ст.-1141
Порубіжжя Галицької і Київської
земель.
Турово-Пінське
м. Туров
IX-XIII ст.
Землі басейну р. Прип’ять
племені дреговинців.
Чернігівське м. Чернігів
1097-XIII ст. Землі в’ятичів, Подесення,
Посем’я, Задесення, Земля
Радимичів, Дреговичі, Новгород-
Сіверська земля, Сновська тисяча,
Муромо-Рязанська земля,
Тмутаракань.