КулЛиб - Классная библиотека! Скачать книги бесплатно 

Освенцім: міфи і факти [Марк Вебер] (fb2) читать постранично, страница - 3


 [Настройки текста]  [Cбросить фильтры]

союзників, також транслювалася по радіо на Європу. [12]

Показання тих хто вижив
Колишні ув'язнені підтвердили, що вони не бачили свідоцтв винищення в Освенцімі.

Австрійка Марія Фанхерваарден дала свідчення в Окружному суді міста Торонто в березні 1988 року про своє перебування в Освенцімі. Вона була інтернована в Освенцім-Біркенау в 1942 році за статевий зв'язок з польським в'язнем. Коли її потягом везли в табір одна циганка сказала їй та іншим, що їх усіх повбивають газами в Освенцімі.

Після прибуття Марії та іншим жінкам наказали роздягтися і пройти в просторе бетонне приміщення без вікон і помитися під душем. Уражені жахом жінки думали, що їх зараз уб'ють. Однак замість газу з душових лійок пішла вода.

Марія підтвердила, що Освенцім не був курортом. Вона була свідком смерті від хвороб багатьох ув'язнених, особливо від висипного тифу, деякі навіть закінчували життя самогубством. Але вона не бачила жодних свідчень ані масових убивств, ані вбивства газами, ані свідчень здійснення будь-якого плану винищення. [13]

Єврейка на ім'я Маріка Франк прибула в Освенцім-Біркенау з Угорщини в липні 1944 року, коли ймовірно щоденно умертвлялись газом і спалювалися 25000 жидів. Вона також дала свідчення після війни, що вона не бачила і нічого не чула про "газові камери" в той час, коли вона там перебувала. Вона почула "газові" історії лише пізніше. [14]

На фото: Умивальники в одному з бараків (блоків) Освенціму

Звільнені в'язні
Ув'язнені Освенціма, які відбули свої терміни, звільнялися і поверталися в свої рідні країни. Якби Освенцім насправді був таємним винищувальним центром, то німці, без сумніву, не звільняли б ув'язнених, які "знали", що відбувається в таборі. [15]

Гіммлер наказує зменшити смертність
У відповідь на збільшення смертності серед ув'язнених в результаті хвороб, особливо від висипного тифу, відповідальна за табори німецька влада вжила жорсткі заходи боротьби з хворобами.

Начальник Управління таборами СС направив директиву від 28 грудня 1942 року в Освенцім і інші концентраційні табори. У ній різко критикувалася висока смертність ув'язнених внаслідок хвороб і наказувалося, що "табірні лікарі повинні використовувати всі можливі засоби для зниження рівня смертності в таборах." Більше того, директивою передбачалося:

Табірні лікарі повинні частіше, ніж це мало місце в минулому, перевіряти харчування ув'язнених і, спільно з адміністрацією, представляти рекомендації комендантам таборів… Табірні лікарі повинні простежити за тим, щоб умови роботи і робочі місця були поліпшені, наскільки це можливо.

Нарешті, директива підкреслила, що "Рейхсфюрер СС [Генріх Гіммлер] наказав повністю знизити рівень смертності". [16]

На фото: Плакат в Освенцімі польскою та німецькою мовами "Воша — це смерть!"

Правила внутрішнього розпорядку німецьких таборів
Офіційні правила внутрішнього розпорядку німецьких таборів безсумнівно показують, що Освенцім не був винищувальним центром. У цих правилах передбачалися такі положення: [17]

Прибулі до табору повинні пройти ретельне медичне обстеження, і в разі сумнівів [щодо їхнього здоров'я] спрямовуються в карантин для спостереження.

Ув'язнені, що скаржаться на нездужання, повинні бути того ж дня обстежені табірним лікарем. У разі необхідності лікар повинен помістити ув’язненого в лікарню для професійного лікування.

Табірний лікар повинен регулярно інспектувати кухню з метою перевірки приготування їжі та якості продуктів. Про будь помічені недоліки доповідати коменданту табору.

Особливу увагу слід приділяти лікуванню постраждалих при аваріях щоб не знижувалася продуктивна здатність ув'язнених.

Ув'язнених, які підлягають звільненню та переведенню, спочатку повинен обстежити табірний лікар.

Аерофотозйомки
У 1979 році ЦРУ опублікувало детальні фотографії Освенціма-Біркенау, зроблені протягом декількох днів під час повітряної розвідки в 1944 році (у розпал гаданого там винищення). На цих фотографіях не виявлено жодних слідів ні гір трупів, ані димлячих труб крематоріїв, ані натовпів жидів, які очікують смерті — всього того, що там нібито відбувалося. Якби Освенцім був винищувальним центром, як це стверджувалося, то всі ці ознаки винищення були б чітко видно на фотографіях. [18]

Абсурдні твердження щодо кремації
Фахівці з кремації підтвердили, що тисячі трупів не могли бути кремовані щодня в Освенцімі протягом весни і літа 1944 року, як це зазвичай затверджується.

Наприклад, Іван Лагас, директор крупного крематорію в Калгарі (Канада) показав у суді в квітні 1988 року, що історії про кремацію в Освенцімі технічно неможливі. Твердження, що 10 000 або навіть 20 000