Джордж Реймонд Річард Мартін

RSS канал автора
Поделиться:
Иллюстрация № 1

На цій сторінці зібрано твори Джорджа Реймонда Річарда Мартіна українською мовою.

Джордж Реймонд Річард Мартін (англ. George Raymond Richard Martin; *20 вересня 1948, Байонне) — американський письменник-фантаст, сценарист і продюсер. Автор популярного циклу книг у жанрі фентезі «Пісня льоду й полум'я». Книги перекладені багатьма мовами.
Народився в родині робітника порту. Його сім'я мешкала в житловому комплексі федерального житлового проекту біля доків Байонне. Навчався у школі Мері Джейн Донах'ю та середній школі Маріста.
З дитинства захоплювався читанням, писав і продавав страшні історії сусідським дітям, в старших класах став прихильником коміксів видавництва Марвел.
Навчався в Північно-Західному університеті (Northwest University) в Еванстоні, штат Ілінойс. В 1970 році отримав ступінь бакалавра, в 1971 — магістра за спеціальністю «журналістика».
У цей же час Мартін почав писати фантастичні оповідання. Його перше оповідання «Герой» (англ. The Hero), опубліковане в журналі Galaxy, здобуло премію «Г'юґо».
Мав бути призваним до армії під час війни у В'єтнамі, але ухилився від служби як відмовник з ідейних міркуваннь. Замість армії у 1972–1974 роках проходив альтернативну службу у програмі VISTA при Cook County Legal Assistance Foundation, яка боролася з бідністю.
У 1973—1976 роках проводив шахові турніри для Continental Chess Association.
У 1976—1978 роках викладав журналістику в Clarke College, м. Дюбук, штат Айова.
У 1980-тих роках переїхав в Голлівуд, де працював сценаристом (серіал The Beauty and The Beast), редактором (серіал The Twilight Zone), продюсером (серіал Doorways).
1978 року публікується його перший роман Dying of the Light, далі видається збірка оповідань Sandkings (1981) та роман Windheaven (1981, у співавторстві з Лізою Татл).
Дитяче захоплення страшними історіями знаходить своє втілення в романі Fevre Dream (1982), який критики визнають однією з найкращих книг про вампірів.
Проте вершиною творчості письменника вважається фентезі-епопея «Пісня льоду й полум'я» (A Song of Ice and Fire), яку він розпочав 1996 року романом «Гра престолів» (A Game of Thrones). У 2005 році четверта книга серії — «Бенкет стерв'ятників» (A Feast for Crows) очолила список бестселлерів в рейтингу The New York Times.
2007 року письменник оголосив, що права на екранізацію всієї серії придбані HBO Productions. По кожній книзі з циклу буде відзнято фільм.Показывать:   Сортировать по:

Автор